Naujienos

Kaip išsirinkti kasos aparatą?

2022 23 gegužės
Elektroninių kasos aparatų ir kompiuterinių kasos sistemų (POS) aptarnavimas

Nusprendėte pradėti savo verslą ir ieškote patikimo pagalbininko – kasos aparato, o gal esamas kasos aparatas nebeatitinka jūsų lūkesčių ir svarstote apie išmanios kompiuterinės kasos sistemos įsigijimą? Nepriklausomai nuo to, kurį variantą pasirinkote, padėsime jums priimti visus jūsų verslo poreikius atitinkantį sprendimą.

Kasos aparatas – būtinas įrenginys bet kokiai prekybos, maitinimo įstaigai ar paslaugų teikimo įmonei. Su kasos aparatu operacijos atliekamos greičiau ir tiksliau. Taip pat su jais yra lengviau valdyti ir stebėti pinigų srautą. Šiuo metu rinkoje galite rasti elektrinius kasos aparatus (EKA) su elektronine kontroline juosta arba kompiuterines kasos sistemas (POS). Pastarosios turi daugiau funkcijų ir galimybių, naudingų jūsų įmonės plėtrai ir veiklos gerinimui. Žinoma, nuspręsti, kuris variantas jums yra tinkamiausias, gali būti keblu. Kad išvengtumėte bet kokių galimų klaidų ateityje, visų pirma rekomenduojame įsigilinti į savo poreikius, tikslus ir galimybes.

CompuCash verslo valdymo sistema

Kasos aparatas ar kompiuterinė kasos sistema?

Kasos aparatas – tai elektroninis įrenginys, skirtas finansinėms operacijoms apdoroti. Jis atlieka įvairias funkcijas ir turi tam tikras galimybes: stalčių gryniesiems pinigams, gali spausdinti kvitus, apdoroti kreditinių kortelių operacijas. Kompiuterinė kasos sistema – tai pažangesnis, kompiuterizuotas kasos aparatas, kuris gali būti lengvai pritaikomas bet kokio pobūdžio versle: tiek mažmeninės prekybos vietose, tiek restoranuose, viešbučiuose, degalinėse. Pastarosios turi ir daug daugiau funkcijų. Sunku nuspręsti, kuris variantas jums labiausiai tinka? Apsispręsti gali padėti keli pagrindiniai klausimai.

  • Koks jūsų verslo dydis? Jeigu turite mažą parduotuvę, kurioje bus prekiaujama nedideliu prekių kiekiu, tuomet kasos aparatas (EKA) – geras pasirinkimas. Tačiau jeigu jūsų planuose yra didelė parduotuvė ir norėsite pasiūlyti didelį kiekį skirtingų prekių, tuomet tikrai verta investuoti į kompiuterinę kasos sistemą. Sistema ne tik galės sekti prekių likutį, tačiau ir daryti daug kitų, jūsų verslui naudingų užduočių. Pavyzdžiui, rengti pardavimo ataskaitas, taip pat stebėti pirkėjų apsipirkimo įpročius, taikyti lojalumo programas bei analizuoti užsakomų prekių kiekius.
  • Koks jūsų verslo pobūdis? Apsvarstykite, kokių funkcijų jums gali reikėti. Jeigu siūlysite daug sveriamų prekių, tuomet jums reikės ir integruotų svarstyklių. Didesniam restoranui bus reikalingas POS kompiuteris jutiminiu ekranu. Visi skubame, ne išimtis ir jūsų klientai, kurie tikrai nenori praleisti daug laiko atsiskaitydami už prekes ar paslaugas. Todėl geriausias būdas greitai patenkinti klientų poreikius – investuoti į kokybišką kasos aparatą arba kompiuterinę kasos sistemą bei visus reikalingus priedus prie kasos. Šiais laikais, kai vis dažniau pirkėjai atsiskaito už prekes ar paslaugas bankinėmis kortelėmis, net ir maža parduotuvė turėtų pagalvoti apie bankinių kortelių skaitytuvą, kuris tiktų prie esamo kasos aparato. Nepamirškite, kad nepasiūlę klientui jam patogaus atsiskaitymo būdo, rizikuojate jį prarasti.
  • Koks jūsų verslo planas? Galbūt šiuo metu jūsų verslas yra nedidelis, tačiau jei jūsų planuose numatyta verslo plėtra, tuomet reikia apgalvoti, kad ateityje greičiausiai teks keisti ir kasos aparatus. Didėjant prekių kiekiui ir norit valdyti jų atsargas, kompiuterinės kasos sistemos – svarbus ir reikalingas pagalbininkas. Taip pat kompiuterinės kasos sistemos naudingos, kai turite kelias parduotuves.
  • Koks jūsų numatytas biudžetas? Kompiuterinės kasos sistemos – modernus sprendimas, tačiau ir didelė investicija. Jeigu dar tik pradėjote savo verslą ir turite ribotas finansines galimybes, galite pradėti nuo paprasto kasos aparato, o vėliau, esant poreikiui, įsigyti ir kompiuterinę kasos sistemą. Taip pat įsigiję kasos aparatą ir jau pradėję darbą su juo, galėsite geriau išsigryninti savo poreikius ir problemas bei numatyti, kokių papildomų funkcijų jums reikia.
  • Ar mano kasos aparatas bus patogus naudojimui? Pirmiausia kompiuterinė kasos sistema turi turėti lengvą integraciją su verslo valdymo sistemomis ir visapusišką pritaikymą prie individualių pirkėjo poreikių. Ar jūs daugiausiai dirbsite su kasos aparatu, ar kiti darbuotojai? Įsitikinkite, kad ši sistema būtų patogi kiekvienam jos naudotojui. Žinoma, kompiuterinės kasos sistemos yra paprastesnės ir jomis patogiau naudotis, tačiau ir naudojimasis paprastu kasos aparatu gali būti produktyvus, tereikia tam skirti daugiau laiko. Rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į kasos aparato našumą. Juk prietaisas bus naudojamas kiekvieną dieną. Geras prietaisas pasižymi lengva priežiūra, patogiu valdymu ir yra saugus.

Kompiuterinės POS sistemos

EMPIRIJA gali padėti kiekvienam verslui: nuo mažiausio iki didžiausio

EMPIRIJA, turėdama ilgametę patirtį, gali pasiūlyti jūsų verslui ne tik išmaniąsias kompiuterines kasos sistemas, tačiau ir kasos aparatus, bankinių kortelių skaitytuvus, brūkšninių kodų skaitytuvus ir daugelį kitų priedų. Viską galėsite rasti vienoje vietoje. Jeigu nesate tikri, kuris įrenginys jums tinkamiausias, kreipkitės į mūsų profesionalią komandą: mes padėsime rasti geriausią sprendimą už geriausią kainą!