Naujienos

Kompiuterinės kasos sistemos (POS) ir jų nauda

2022 23 kovo
CompuCash verslo valdymo sistema

POS (angl. Point of sale) – yra kompiuterinės kasos sistemos yra pardavimų vietose, kur klientas atsiskaito už siūlomas prekes ar paslaugas. Jos tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nori patogiai valdyti visus pardavimų procesus. POS yra kompiuterizuotas tinklas, kurį sudaro pagrindinis kompiuteris, susietas su kasos aparatais ir palaikomas skirtingomis techninės įrangos funkcijomis: pradedant brūkšninių kodų skaitytuvais ir baigiant bankinių kortelių terminalais. Nepriklausomai nuo jūsų verslo dydžio ir pobūdžio, pažangios (POS) sistemos yra skirtos tam, kad palengvintų jūsų darbą. Šiuolaikinių technologijų naudojimas jūsų versle užtikrina aukštą aptarnavimo kokybę ir padeda sutaupyti laiko.

CompuCash Waiter (Padavėjas)

Kompiuterinės kasos sistemos: kaip išsirinkti?

POS sistemą turite išsirinkti atsižvelgdami į savo veiklos pobūdį. Restoranai, parduotuvės, viešbučiai, degalinės turi savo veiklos specifiką, todėl jiems reikalinga atskira POS sistema. O, pavyzdžiui, maisto parduotuvėms dažnai būtinos svarstyklės, lipnių etikečių spausdintuvai, brūkšninių kodų skaitytuvai, todėl joms reikalinga kiek kitokia sistema. Jeigu pasirinksite jūsų poreikius atitinkančią sistemą, turėsite neabejotiną pranašumą prieš konkurentus, kurie tokios sistemos nėra įsigiję. Galėsite kontroliuoti visas verslo operacijas ir pasiekti geresnių verslo rezultatų. POS sistemos atlieka daugybę funkcijų, apžvelkime pagrindines.

  • Mokėjimų apdorojimas. Mokėjimų apdorojimas yra pagrindinė POS sistemos funkcija. Kai klientas perka, jūsų POS sistema apdoroja visą operaciją. Klientai gali atsiskaityti grynaisiais, kredito kortelėmis, bekontakčiais mokėjimais ir pan. greitai ir paprastai. Darbuotojams paprasta skenuoti prekes, sistema automatiškai paskaičiuoja mokėtiną sumą ir grąžą. Paprasta pritaikyti nuolaidą arba grąžinti pinigus už prekes ir paslaugas.
  • Duomenų įvedimas. Įsigydami POS sistemą, galite suvesti daugiau duomenų vienu metu. Tai leidžia greičiau surasti savo produktą prekių kataloge ir sutaupyti laiko.
  • Atsargų valdymas. POS sistemos privalumas – galimybė sekti prekių likutį sandėlyje. Taip jūs žinosite, ar jau laikas užsakyti prekes.
  • Jūsų POS sistema leidžia nuskaityti ir skaičiuoti prekes skaitmeniniu būdu, rūšiuoti jas pagal įvairius kriterijus. Sistema gali siųsti pranešimus apie mažėjantį prekių likutį ir įspėti, kad jau laikas papildyti sandėlį.
  • Pardavimo ataskaitų teikimas. Tai labai svarbi funkcija. Pardavimų ataskaitų rengimas – neišvengiamas ir sunkus darbas, tačiau su pažangiomis POS sistemomis galėsite lengvai įveikti ir šią užduotį. Verslo valdymas taps paprastesnis.
  • Užsakymų istorija ir kvitų duomenys išsaugomi sistemoje. Tai palengvina pinigų grąžinimo procesus. Taip pat visos perkamos prekės yra išskaičiuojamos iš atsargų sandėlio ir įrašomos į pardavimo ataskaitas. Tai padeda kurti efektyvesnius veiklos modelius.
  • Informacija saugoma debesyje, todėl vis svarbi informacija niekada nebus prarasta.

POS sistemos

POS – naudinga investicija

Jau praėjo tie laikai, kai ant parduotuvių prekystalių stovėdavo milžiniški, nepatogūs kasos aparatai, o jų naudojimasis buvo tarsi darbas su NASA kompiuteriais. Viskas modernėja ir paprastėja. Šiuolaikinės kompiuterinės kasos sistemos (POS) gali apskaičiuoti prekių kainą jau su visais mokesčiais. Taip pat parodyti parduotuvėje esančių prekių kiekį. Tai daugiau nei paprasti kasos aparatai – tai tarsi valdymo centras, kuris atlieka daugybę svarbių užduočių. Galbūt jums atrodo, kad kompiuterinė kasos sistema yra per brangi investicija, tačiau reikia įvertinti milžinišką jos naudą. Nepriklausomai nuo jūsų verslo pobūdžio ir dydžio, galite sutaupyti laiko, nes kompiuterinės kasos sistemos daugelį darbų atliks už jus, o jūs galėsite susitelkti į svarbiausius darbus: planuoti verslo strategiją, bendrauti su klientais, analizuoti pardavimų ataskaitas. POS sistemomis labai lengva išmokti naudotis. Net tie darbuotojai, kurie niekada nėra dirbę su kasos aparatais, greitai išmoksta atlikti visas operacijas. Aptarnavimas tampa greitesnis ir sklandesnis. EMPIRIJA parduoda, įdiegia ir aptarnauja kompiuterines kasos sistemas. Nepriklausomai nuo jūsų verslo dydžio, galime pasiūlyti geriausiai jums tinkantį variantą.