Naujienos

Integruoti bankiniai terminalai ir jų privalumai

2018 14 vasario
bankinių kortelių skaitytuvai

Beveik pusė visų atsiskaitymų Europoje yra atliekami kortele, todėl prekybininkams pravartu turėti integruotus bankinius terminalus. Pagrindinė to priežastis yra, kad mokėjimai bus atliekami dvigubai greičiau ir tai padės išvengti žmogiškųjų klaidų.

 

Dvigubai greitesni mokėjimai

 

Kai bankinis terminalas yra integruotas į kompiuterinę kasos sistemą, vieno pardavimo laikas sumažėja dvigubai. Kaip gi tai veikia?

 

Pardavėjas prekybos taške spusteli mokėjimo kortele mygtuką, o ekrane pasirodo tekstas „Laukiama kortelės“. Klientas įdeda kortelę į bankinį mokėjimo terminalą. Pardavėjas savo ekrane gali stebėti atliktus mokėjimo veiksmus ir jam nereikia atskirai įvesti mokamą sumą į mokėjimo terminalą, nes suma yra perduodama automatiškai.

Taip sutaupoma 3-5 sekundės nuo kiekvienos operacijos. Atlikus 200 operacijų, sutaupoma 1000 sekundžių, o jūsų verslas išlošia papildomas 15 minučių, per kurias galima uždirbti daugiau, ypač piko valandomis.

Be to, galite naudoti bekontakčius mokėjimus – mokėjimas bus atliktas pirkėjui vos pridėjus kortelę prie kortelių skaitytuvo, jei suma neviršija 25 eurų. Kai kuriais atvejais atliekant atsiskaitymus iki 25 eurų, terminale galite pamatyti prašymą įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.

 

Žmogiškųjų klaidų šalinimas

 

Kaip jų išvengti? Kai pardavėjas į mokėjimo terminalą mokamą sumą turi įvesti rankiniu būdu, atsiranda rizika, kad per skubėjimą ar nuovargį jis įves neteisingą sumą, pvz. vietoje 10 eurų bus įvesta tik 1 euras. Atliekant pinigų inkasavimą, pardavėjas nebegali atgauti trūkstamų pinigų iš pirkėjo, taip pat prireikia laiko, norint išsiaiškinti kaip atsirado ši klaida. Integruotas mokėjimo terminalas padeda išvengti minėtų klaidų.